Heydər Əliyevin anadan olmasının 92 illiyilə əlaqədar Göygöl rayonunda silsilə tədbirlər davam etdirilir
YAP Göygöl rayon təşkilatının təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə  Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının  92 illiyi münasibətilə aprel ayının 24-dən başlanan silsilə tədbirlər bu gün  idmanda kütləviliyin artırılması məqsədini əsas tutaraq   rayon  ümumtəhsil məktəbləri  arasında futbol idman növü ilə davam etdirilir.
4.05.2015
YAP Göygöl rayon təşkilatının təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə  Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının  92 illiyi münasibətilə aprel ayının 24-dən başlanan silsilə tədbirlər bu gün  idmanda kütləviliyin artırılması məqsədini əsas tutaraq rayon idmançıları arasında ümumrayon yürüşü ilə davam etdirilir.  Tədbiri giriş sözü ilə açan YAP Göygöl rayon təşkilatının sədri Turani Əliyev Ulu Öndər  Heydər Əliyevin  həyat və fəaliyyətindən, onun  əsasını qoyduğu  gənclər siyasətinin  bu gün cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilməsindən,  gənclərə yüksək diqqət və qaygının göstərilməsi və onların
23.04.2015
Göygöldə görkəmli oftalmoloq-alim akademik Zərifə Əliyevanın xatirəsi anılıb!
Göygöldə  görkəmli oftalmoloq-alim akademik Zərifə Əliyevanın xatirəsi anılıb! Yeni Azərbaycan Partiyası  (YAP) Göygöl rayon təşkilatinın Mərkəzi rayon xəstəxanası ilk partiya təşkilatında görkəmli oftalmoloq –alim Zərifə xanım Əliyevanın anadan olmasının 92 –ci   ildönümünə
həsr olunmuş  elmi-proktik  konfrans keçirilib .
Tədbir  iştirakçıları əvvəlcə görkəmli oftalmoloq –alimin xatirəsini bir dəqiqəlik sükütla yad  ediblər.
Tədbirdə  Mərkəzi  rayon xəstəxanasının baş həkim müavini Eldar Muradov,  YAP  Göygöl rayon təşkilatının sədr müavini Nuranə Quliyeva və YAP  Göygöl rayon təşkilatının təlimatçısı Zamir Hüseynov iştirak edirdilər.
21 aprel 2015-ci il tarixdə Yeni Azərbaycan Partiyası Göygöl rayon təşkilatının ərazi ilk partiya təşkilatı Texniki  Peşə məktəbində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin  anadan olmasının 92-ci ildönümü münasibətilə “ Heydər Əliyev
Tədbirə Göygöl rayon İcra Hakimiyyətindən, YAP Göygöl rayon təşkilatından, Göygöl rayon  Gənclər və  İdman idarəsindən  nümayəndələr dəvət edilmişdir. Dəyirmi masada  məktəbin mühəndis- pedaqoji  işçiləri ilə yanaşı təhsildə  və məktəbin  ictimai işlərində fəal  olan şagirdlər də iştirak edirdi.
Tədbirdə əvvəlcə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsi bir dəqiqəlik sьkutla yad edilmiєdir.  Tədbiri açan məktəbin direktoru Qüdrət Nağıyev Ümummilli Lider Heydər Əliyevin həyat və fəaliyyəti haqqında danışıqdan sonra videoçarx nümayiş etdirildi. Psixoloq    Sevinc Hacıyeva “ Bənzərsiz və əvəzsiz şəxsiyyət”, Gənclərin çağırışaqədərki hazırlıq rəhbəri Eyvaz Əkbərov  “Heydər Əliyev  silahlı qüvvələr və gənclərin hərbi vətənpərvərlik haqqında”, fiziki  tərbiyə rəhbəri Təhminə Əliyeva “ Heydər Əliyev Azərbaycan gəncliyinin qürur simvolu” , müəllim Raisa Abdullayeva “Heydər Əliyev və milli- mənəvi dəyərlərimiz” mövzusunda çıxış etdilər.
Göygöl rayonunda akademik Zərifə Əliyevanın anadan olmasının 92 illiyi qeyd edilib
Aprelin 18-də Yeni Azərbaycan Partiyası  (YAP)  Göygöl  rayon  təşkilatı görkəmli oftolmoloq alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın 92 illik yubileyi münasibətilə tədbir keçirilmişdir.
Tədbirdə əvvəlcə görkəmli alimin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilmişdir. YAP Göygöl rayon təşkilatının sədr müavini, Qadınlar Şurasının sədri Nuranə Quliyeva tədbiri açaraq istedadlı alim, bacarıqlı pedaqoq, qayğıkeş və sevimli qadın, mehriban ana olan Zərifə Əliyevanın həyatı və fəaliyyəti barədə geniş məlumat vermişdir. Bildirilmişdir ki, 1947-ci ildə Azərbaycan Dövlət Tibb İnstitutunun müalicə-profilaktika fakültəsini bitirən, Moskva Həkimləri Təkmilləşdirmə İnstitutunda oftolmologiya üzrə təhsilini davam etdirən Zərifə xanım Əliyevanın elmi tədqiqatlara olan sonsuz marağı onu Azərbaycan Oftolmologiya Elmi Tədqiqat İnstitutuna gətirib çıxarmışdır. Zərifə Əliyeva 150-dən artıq elmi əsərin, 10 monoqrafiyanın müəllifidir. Görkəmli alim məşğul olduğu elm sahəsi üzrə 12 səmərələşdirmə təklifi irəli sürmüşdür.