Heydər Əliyevin anadan olmasının 92 illiyilə əlaqədar Göygöl rayonunda silsilə tədbirlər davam etdirilir
Göygöldə görkəmli oftalmoloq-alim akademik Zərifə Əliyevanın xatirəsi anılıb!
həsr olunmuş elmi-proktik konfrans keçirilib .
Tədbir iştirakçıları əvvəlcə görkəmli oftalmoloq –alimin xatirəsini bir dəqiqəlik sükütla yad ediblər.
Tədbirdə Mərkəzi rayon xəstəxanasının baş həkim müavini Eldar Muradov, YAP Göygöl rayon təşkilatının sədr müavini Nuranə Quliyeva və YAP Göygöl rayon təşkilatının təlimatçısı Zamir Hüseynov iştirak edirdilər.
21 aprel 2015-ci il tarixdə Yeni Azərbaycan Partiyası Göygöl rayon təşkilatının ərazi ilk partiya təşkilatı Texniki Peşə məktəbində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 92-ci ildönümü münasibətilə “ Heydər Əliyev
Tədbirə Göygöl rayon İcra Hakimiyyətindən, YAP Göygöl rayon təşkilatından, Göygöl rayon Gənclər və İdman idarəsindən nümayəndələr dəvət edilmişdir. Dəyirmi masada məktəbin mühəndis- pedaqoji işçiləri ilə yanaşı təhsildə və məktəbin ictimai işlərində fəal olan şagirdlər də iştirak edirdi.
Tədbirdə əvvəlcə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsi bir dəqiqəlik sьkutla yad edilmiєdir. Tədbiri açan məktəbin direktoru Qüdrət Nağıyev Ümummilli Lider Heydər Əliyevin həyat və fəaliyyəti haqqında danışıqdan sonra videoçarx nümayiş etdirildi. Psixoloq Sevinc Hacıyeva “ Bənzərsiz və əvəzsiz şəxsiyyət”, Gənclərin çağırışaqədərki hazırlıq rəhbəri Eyvaz Əkbərov “Heydər Əliyev silahlı qüvvələr və gənclərin hərbi vətənpərvərlik haqqında”, fiziki tərbiyə rəhbəri Təhminə Əliyeva “ Heydər Əliyev Azərbaycan gəncliyinin qürur simvolu” , müəllim Raisa Abdullayeva “Heydər Əliyev və milli- mənəvi dəyərlərimiz” mövzusunda çıxış etdilər.
Göygöl rayonunda akademik Zərifə Əliyevanın anadan olmasının 92 illiyi qeyd edilib
Aprelin 18-də Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Göygöl rayon təşkilatı görkəmli oftolmoloq alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın 92 illik yubileyi münasibətilə tədbir keçirilmişdir.
Tədbirdə əvvəlcə görkəmli alimin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilmişdir. YAP Göygöl rayon təşkilatının sədr müavini, Qadınlar Şurasının sədri Nuranə Quliyeva tədbiri açaraq istedadlı alim, bacarıqlı pedaqoq, qayğıkeş və sevimli qadın, mehriban ana olan Zərifə Əliyevanın həyatı və fəaliyyəti barədə geniş məlumat vermişdir. Bildirilmişdir ki, 1947-ci ildə Azərbaycan Dövlət Tibb İnstitutunun müalicə-profilaktika fakültəsini bitirən, Moskva Həkimləri Təkmilləşdirmə İnstitutunda oftolmologiya üzrə təhsilini davam etdirən Zərifə xanım Əliyevanın elmi tədqiqatlara olan sonsuz marağı onu Azərbaycan Oftolmologiya Elmi Tədqiqat İnstitutuna gətirib çıxarmışdır. Zərifə Əliyeva 150-dən artıq elmi əsərin, 10 monoqrafiyanın müəllifidir. Görkəmli alim məşğul olduğu elm sahəsi üzrə 12 səmərələşdirmə təklifi irəli sürmüşdür.